O čom si aj vrabce čvirikajú...

Autor: Jozef Sliacky | 7.11.2011 o 8:20 | (upravené 7.11.2011 o 9:16) Karma článku: 4,88 | Prečítané:  1557x

Ja viem, nie je nám teraz príliš do smiechu, ale hovorí sa, že nikdy nebolo tak zle, aby nebolo ešte horšie. Už aj vrabce na streche čvirikajú, že sa začal predvolebný boj, a keďže - a to by ste sa divili - sú tie vrabčiaky múdre stvorenia, dovolím si odcitovať pár myšlienok, ktoré mi ráno začvirikali z balkóna. Aj preto, že pravdu vraj treba hovoriť žartom. Tak to aspoň tvrdia Arméni. A tí nám tu našu pravdu ukázali v plnej nahote. Vrabce si však dnes ráno nečvirikali o futbale...

„Zakladám stranu VOĽ - vskutku obyčajní ľudia!“ - rozkrikuje sa na balkóne jeden našuchorený vrabčiak. „A aby sme sa presadili aj na medzinárodnej scéne, stačí, keď odstránime diakritiku a bude z nás strana VOL-ov.“

 

"Čo sa starieš do ľudských vecí? Akí sme my ľudia?! My nie sme ako oni!" rozohnil sa vrabčiak, ktorý sa hojdal na šnúre. "Založme si mi pekne len takú našu malú, vrabčiacku straničku. Malú, ale našu!"

 

„Kuš, ty zazobanec! Pred 22 rokmi sme stáli v radoch na banány a mandarínky, dnes na múku a cestoviny!“ kričí druhý vrabčiak, ktorý sa vzápätí priznal, že on si na exotické ovocie nepotrpí a preto v zime na rozdiel od tých hlúpych lastovičiek neodlieta do teplých krajov.

 

„Pred 22 rokmi sme vztyčovali dva pazúry na znak víťazstva - ukazovák a prostredník. Teraz stačí vztýčiť jeden - prostredník! Najlepšie sa však majú predsa len tí, ktorí zostali pri dvoch pazúroch, len prostredník vymenili za malíček!“ kontroval mu sused, ktorého striaslo pri spomienke na mrazivé novembrové dni 1989.

 

„Však vás tie srandičky prejdú, keď dostanete po paprčiach,“ začvirikal malý vrabčiak.

 

„Niektorí politici sú ako zo second handu: predajní a bez záruky. Akurát, že to poriadne preháňajú so svojou cenou,“ zašomral jeden namosúrený vrabec a na znak toho, že táto diskusia je neplodná, zamával krídlami a odletel. Spomenul si na vrabčicu, ktorá pracuje v príjemnejšom bordeli, ako je tento balkónový.

 

„Dajme im to po lopate!“ kričí najviac nasrdený vrabec. „A keď to nepochopia, tak im to lopatou pekne po gebuli...“

 

„Voľte Schustra, voľte Čiča, zostane vám holá existencia,“ zaškeril sa starý vrabčiak, ktorý napriek skleróze vylovil v mozgu trochu zaplesnutý vtip. „Ale koho voliť teraz, aby sa pointa zachovala a aby sa to aj trochu rýmovalo?“ hodil otázku do pléna a opäť ho zmohol alzheimer.

 

„Nora, na hrad!“ zaškriekal ako straka ďalší balkónový návštevník. „No, čo, čo?“ pýtal sa vzápätí previnilo. „Veď sa vraví - a doteraz si na tým historici lámu hlavu - že sa nevie hodnoverne dokázať, či Mária Terézia mala veľkú moc alebo moc veľkú. Ja som chcel iba uľahčiť robotu budúcim historikom! Čvirik!“

 

To som už nevydržal a prišiel som k balkónu. Vrabce sa rozpŕchli, akoby medzi nich prišiel Lenon. Že by som vyzeral ako tí zlí ujovia z bilboardov?

 

P.S.

Pravdu treba hovoriť žartom.

Kto hovorí pravdu, má mať koňa pripraveného pri vrátach a jednu nohu v strmeni.

Arménske príslovia

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Aká bude budúcnosť Česka a Slovenska v Európe

Aké je naše miesto v Európskej únii? Sledujte diskusiu naživo.

DOMOV

Markíza má byť na predaj, hovorí sa aj o ďalších médiách

Majiteľ najsledovanejšej televízie na Slovensku, ako aj potenciálni záujemcovia o jej kúpu tvrdia, že špekulácie nekomentujú.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?