Chlad láske nesvedčí

Autor: Jozef Sliacky | 6.12.2012 o 8:50 | Karma článku: 9,60 | Prečítané:  444x

Malé zamyslenie na okraj jednej rannej ľúbostnej serenády obyčajného čierneho drozda, s ktorým si príroda trošku "zahrala".

Predvčerom skoro ráno ma zobudil drozd. Trilkoval tak, že by mu mohol každý flautista len a len závidieť. S brieždením zmĺkol, myslel som, že si uvedomil, že si príroda s ním iba zahrala a jeho láskyplné tremolo nebolo vyslyšané... Teda, možno. Pochybujem totiž, že by sa nejakej drozdici - napriek nádhernému vyznaniu - chcelo robiť to oné... drozdie čoro-moro...

 

Včera ráno si však veselo vyspevoval znova. Nevadil mu ani mráz, ani snehový poprašok. Nuž, láska kvitne v každom počasí, vravím si. Potešil ma jeho spev. Šlo z neho toľko úprimnej prirodzenej lásky, nemohol nechytiť za srdce každého, kto má v ňom aspoň kúsoček miesta pre cit, a navodil tú najsprávnejšiu atmosféru do prebúdzajúceho sa dňa. (To, že sa mi ten deň napokon nevydaril, nekladiem za vinu tomu čiernemu speváčikovi).

 

Dnes ráno som sa však zobudil - v už navyknutý čas - bez jeho spevu. Až po chvíli, keď sa svit predieral cez tmu a hmlu, sa „môj“ spevák ozval. Ale akosi nesmelo, smutne, zakríknuto... A veľmi rýchlo zmĺkol, odletel. Nečudo, veď Sliač hlásil mínus osem. Pravda, možno odletel aj preto, že niektorému zo susedov jeho trilkovanie pretrhlo spánok a na drozdiu serenádu vypustil z balkóna nelichotivé a zo slušnosti nereprodukovateľné, protikódexové slová.

 

Chlad láske nesvedčí. Nielen ten vyjadrený v stupňoch Celsia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?