Výchova dieťaťa - kopancom!

Autor: Jozef Sliacky | 4.11.2011 o 14:40 | (upravené 4.11.2011 o 14:46) Karma článku: 8,52 | Prečítané:  1515x

Viem, že vám nepredkladám ojedinelý obrázok z našich ulíc. Možno je príliš všedný, takže sa už nad ním ani nechceme zamýšľať. Ale mali by sme sa. Lebo život človečej spoločnosti sa neodvíja iba od veľkých vecí, ale aj od zdanlivých maličkostí. Titanic, na ktorého najhornejšej palube sa veselo tancuje, zatiaľ čo cez diery sa leje do podpalubia voda, musí ísť zákonite ku dnu.

Opakujem: nie je to obrázok zriedkavý.

Z jednej z najznámejších zvolenských putík vyšla na ulicu počernejšia trojica. Babka (azda už mala štyridsať), jej dcéra (alebo nevesta, azda už mala dvadsať) a vari štvorročné rozrevané chlapča. Dôvod jeho plaču nepoznám. Možno sa už v tej putike nudilo a svoj názor vyjadrilo plačom. Babka naňho spustila príval slov, z nich väčšinu nemôžem publikovať, lebo by som porušil kódex, a uštedrila chlapčaťu kopanec do zadku. Rovnaký „výchovný“ spôsob zvolila aj matka, len s tým rozdielom, že pre ňu bol praktickejší kopanec ľavačkou.

Nemal som čas ani chuť sledovať, čo sa dialo ďalej. V každom prípade mi je ľúto toho chlapca. Divíme sa potom, ako sa bude správať, až vyrastie?

A tá podstatná otázka? Prečo musíme na takúto „výchovu" prispievať?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?